IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

> GGbit.Info и интернет доставчиците в Пловдив, разяснения за същността на GGbit.info
FrAgMaKeR
коментар Jan 20 2007, 14:47
Коментар #1

Lucid Dreamer

Група: Администратори
Коментари: 6,714
Регнат: 25-April 05

Поради зачестилите оплаквания и въпроси във форума и към конкретни членове на екипа на GGbit.Info, свързани с интернет доставчика "Гигабит Нет ЕООД" и предлаганите от него услуги, ще обясня как стоят нещата с нашият екип и интернет доставчиците в града.

Екипът на GGbit.Info и конкретно тези форуми, не са свързани по никакъв начин с "Гигабит Нет ЕООД", "Еуроком Пловдив ЕООД", "Евроком Кабел Мениджмънт България ЕООД" или друга фирма предоставяща интернет услуги.

Администраторите и модераторите във форума на GGbit.Info не работят в никоя от изброените фирми и не отговарят по никакъв начин за предлаганите от тях услуги. Нямате основание да ги държите отговорни за вашите проблеми и да им се оплаквате за проблеми причинени от вашият интернет доставчик.

Във форума има раздел за дискусии свързани с мрежата на гигабит (тук), новини, проблеми, въпроси и изобщо дискусии между потребителите на този доставчик. Това е така, защото голям процент от нашите потребители са (или по-скоро бяха) клиенти точно на този интернет доставчик и наличието на такъв раздел беше полезен за споделяне на опита и впечетленията им от предлаганите от тях интернет услуги.

Това, че името е сходно с това на официалният сайт на Гигабит Нет - www.ggbit.net се дължи на това, че самият форум на GGbit.Info първоначално бе създаден от клиенти на този доставчик, желаещи да обсъждат интересуващите ги въпроси в едно по-спокойно и по-добре огранизирано място от официалния форум на доставчика "Гигабит Нет", който беше изключително зле поддържан.

В последствие, добрата работа на екипа подържащ GGbit.Info доведе до разрастването на форума, създаването на портал, dc++ hub, jabber сървър, торент тракер, гейм сървъри, чат канали и други странични проекти, с което се превърна в най-големият, най-популярният и най-добре организиран и подържан форум в Пловдив и един от най-големите в България.

Моля да имате това впредвид, преди да пуснете нова тема, за това колко зле ви е бил нета и да напсувате неоснователно някой администратор или модератор от екипа на GGbit.Info 9.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
2 страници V   1 2 >  
Start new topic
Отговори (1 - 19)
the_mouse
коментар Jan 20 2007, 15:27
Коментар #2

.: Using Kubuntu Linux :.

Коментари: 3,960
Регнат: 21-July 05
От: Пловдив

Идеално! А за да е на още по-видно място в "GGbit мрежа" раздела, може ли да сложиш линк към тази тема като съобщение на форума, за да седи над темите и за да го виждат потребителите преди да пуснат поредната тема за оплакване към ггбит?

+Quote Post
Dinko
коментар Jan 23 2007, 19:52
Коментар #3

Модератор

Група: Модератори
Коментари: 205
Регнат: 19-October 05

Според мен единственото място където би трябвало да се отправят оплаквания е официалния форум на собственика на Гигабит Нет http://forum.ekk.bg/index.php все пак тои е отговорен за проблемите с нета.

+Quote Post
FrAgMaKeR
коментар Jan 23 2007, 20:48
Коментар #4

Lucid Dreamer

Коментари: 6,714

Написах това, защото ми писна да получавам лични с молби, оплаквания, закани и дори заплахи, по въпроси, които не зависят от мен и по които не съм компетентен.

Въпроси от типа "пусни ми нета, нямам вируси", "що немога да вляза еди къде си", "що свалям с толкова, а не с еди колко си", "що не ми вдигаш на телефона" и "оправете си нета да не ви дойда в офиса, чи шъ въ смачкам!!!" и подобни. Писна ми също така да чета подобни неща в нови теми и мнения във форума (при това пръснати в неподходящи раздели) адресирани като цяло към екипа, повечето пълни с цинизми и изпълнени с простотия.

Ясно е, че хората са изнервени, но не съм аз човека, от който зависи нещо, не е и Виктор, не е и някой друг администратор или модератор във форума. Това исках да разесня с тази тема. Или обобщено ggbit.info не е официален или неофициален support на интернет доставчика ви. 9.gif Още повече, че по същото време, нещо подобно направиха и колегите от evrocom.info, които си премахнаха цял раздел, който до скоро се водеше до някъде официален support на evrocom.net също защото заприлича на кофа пълна с боклук (spam).

Какво ще е бъдещето на Гигабит, на Евроком Пловдив, какви ще са скоростите и цените, кога ще се оправи качеството, дали ще има локали, кога връзката ще се нормализира и проблемите ще намалеят и изчезнат, неможем да ви кажем, защото незнаем. На тези въпроси могат да ви отговорят в офисите на Евроком. Линка, който е дал dinko също може да ви свърши работа, там има създадена тема за интернета в Пловдив.

+Quote Post
$windle
коментар Jan 23 2007, 22:37
Коментар #5

Животът ми е поп-фолк

Група: Потребител +
Коментари: 1,394
Регнат: 30-September 05

Защо форума се нарича "ggbit"?

+Quote Post
the_mouse
коментар Jan 23 2007, 22:41
Коментар #6

Всъщност форумът се нарича GGbit.info и по-горе пише защо:
за редовните потребители името ggbit.info (заедно с .info) от край време се е превърнало за нарицателно на нещо съвсем друго и нещо съвсем различно от интернет доставчик в Пловдив.

+Quote Post
The Shaman
коментар Jan 23 2007, 22:45
Коментар #7

S.t.a.l.k.e.r.

Коментари: 9,092
Регнат: 26-September 05
От: Тримонциум

(swindle @ Jan 23 2007, 22:37) *

Защо форума се нарича "ggbit"?

Може и мега бит ама не стои...

+Quote Post
vIkToRsHeFa
коментар Feb 2 2007, 16:28
Коментар #8

.: БосСс В ДжУнГлАтА :.

Коментари: 15,312
От: Гр. Пловдив

Писмо пратено до bnap@bnap.org от някои си Goran Ghenchev <gorang@mail.vitosha.bg> за което са пратили копие и на мен ( support@ggbit.info ) като виновна страна в случая ли да ни плашат ли не знам. 18.gif То бива бива ама чак па толкова...

Цитат
Уважаеми г-н Богомил Николов,
в продължение на кореспонденцията ни, приложено Ви пращам сканиран договора
с Гигабит и фактурата, която ми издадоха за плащането. В чл. 4, т б) гласи,
че операторът има право да определя цената, ЗА КОЕТО СВОЕВРЕМЕННО УВЕДОМЯВА
абоната, а не постфактум.
Същото се случи и с кабелната телевизия ЕВРОКОМ, които са собственици на
същата фирмичка. Цената от 14лв. стана изведнъж на 16лв. без обяснение и
предупреждение. Пълно безобразие.....
Приятен ден,
Гора Генчев

Здравейте,

описаното от вас може да се определи като неравноправна клауза в
договора. Вижте чл. 143 т. 11 от Закона за защита на потребителите
<http://www.bnap.org/?p=74>
Мисля, че има основания за завеждане на колективен съдебен иск срещу
компанията, но трябва да се запознаем с условията на договора. Можете ли
да ни изпратите копие от Общите условия на доставчика. (или линк към
тях, ако са публикувани в интернет).
Също така може да опишете случая в нашия форум <http://www.bnap.org/f/>,
защото имам чувството, че не сте единствения с подобен случай и така
може да се открие по-мащабна практика при операторите.

Ваш,

Богомил Николов

Goran Ghenchev написа:

Уважаеми господа,
пиша ви от Пловдив, силно възмутен от отношението на монополиста в градани
по отношение на кабелна телевизия и интернет - ЕВРОКОМ. На скоро

компанията

беше закупена от нов собственик, малко след като същата погълна кабелния
интернет доставчик Гигабит.
Аз съм клиент и на двете компании и имам договори за различни услуги,

които

те предлагат на потребителите. Днес отивайки да си платя задълженията,
установявам на място, че цените на ГИГАБИТ са вдигнати с над 10%. На

въпроса

ми на какво основание - никой не ми отговори. Помолих за телефон на човек,
който може да ми отговори, а отговоът беше: "Вижте на инфо канала".
Телефоните, които са ми посочени за контакти в договора не работеха. В
договора изрично е споменато, че операторът има право да променя цените,

но

ТРЯБВА ДА УВЕДОМИ ПОТРЕБИТЕЛЯ СВОЕВРЕМЕННО!!! Аз все още се опитвам да им
потърся обеснение, но безуспешно. Да не ви споменавам през какви перипетии
преминах, за да си получа фактурата..... Обикалях два часа и целия град от
единия офис до другия, чаках да им донесат кочани и т.н.
И понеже не съм единствения в Пловдив, който се оплаква (завладяли са 90%

от

пазара в Пловдив, просто защото няма алтернатива), реших да се обърна към
Вас.
Поздрави,
Горан Генчев

--
Bulgarian National Consumers Association
10 "11 August" Str., 1st floor
1000 Sofia, Bulgaria
tel. +359 2 9890106
fax. +359 2 9890107
E-mail:bnap@bnap.org
Http://www.bnap.org

+Quote Post
gibona
коментар Feb 2 2007, 18:01
Коментар #9

Смахнат програмист

Група: Модератори
Коментари: 1,279
Регнат: 25-March 06

Мисля че е време да се организираме поне от форума и да насочим Господари на Ефира към следващата тема на техния репортаж а именно интернета в Пловдив smile.gif

+Quote Post
$windle
коментар Feb 2 2007, 18:10
Коментар #10

Животът ми е поп-фолк

Коментари: 1,394
Регнат: 30-September 05

Аз бих променил името на форума пък smile.gif

+Quote Post
The Shaman
коментар Feb 2 2007, 18:54
Коментар #11

S.t.a.l.k.e.r.

Цитат(swindle @ Feb 2 2007, 18:10) *

Ако трябва да заобиколиш планина сигурно няма да я взривиш нали...

+Quote Post
vIkToRsHeFa
коментар Feb 2 2007, 18:55
Коментар #12

Цитат(swindle @ Feb 2 2007, 18:10) *

Както бях писал и преди но някои ми беше затрил поста:
Цитат(vIkToRsHeFa @ Jan 24 2007, 08:39) *
Цитат(swindle @ Jan 23 2007, 22:48) *

Всъщност съм Атанас. Ами преименувайта името на пръз-фръц.инфо и няма да има проблеми, не знам аз ли съм умен или...

Преименувай се ти на Фръцко Пръцков и няма да имаш проблем, че има много хора със същото име "Атанас"... smile.gif

Въпроса е колко много хора има на принципа "бамбуча не читател бамбуча писател..." 16.gif

Едит: Въпросния човек се извини просто не намерил друг емайл та нашия плъоснал. blush.gif Както и да е де! biggrin2.gif

+Quote Post
Paagrio
коментар Feb 3 2007, 01:39
Коментар #13

Доверено лице

Коментари: 1,277
Регнат: 27-April 05

Викторе верно не е зле да помислиш за смяна на името, през Април месец май изтичаше - тъкмо достатъчно време да се обмисли 11.gif

+Quote Post
vIkToRsHeFa
коментар Feb 3 2007, 04:05
Коментар #14

Цитат(kamen @ Feb 3 2007, 01:39) *
Викторе верно не е зле да помислиш за смяна на името, през Април месец май изтичаше - тъкмо достатъчно време да се обмисли 11.gif

Имаш в предвид заради няколко бамбучанеца на кръст водени от принципа "бамбуча не читател бамбуча писател" да сменяме домейна... Мне не мисля че точно заради хора които първо действат после мислят, ще си създавам подобни проблеми и не само на мен, а и на останалите потребители на форума!

ПП. GGbit.info си е GGbit.info и с годините сме си изградили някакво име, крайно несериозно е дори да си помисля че заради няколко бамбучанеца ще... 16.gif

+Quote Post
The Shaman
коментар Feb 3 2007, 11:56
Коментар #15

S.t.a.l.k.e.r.

Всеки знае,че не сме НЕТ...,но винаги се намира някой умник от бг или от много далече да си търка г...за с труда на хората.

+Quote Post
Paagrio
коментар Feb 3 2007, 19:10
Коментар #16

Доверено лице

Коментари: 1,277
Регнат: 27-April 05

Цитат(vIkToRsHeFa @ Feb 3 2007, 04:05) *
Цитат(kamen @ Feb 3 2007, 01:39) *

Имаш в предвид заради няколко бамбучанеца на кръст водени от принципа "бамбуча не читател бамбуча писател" да сменяме домейна... Мне не мисля че точно заради хора които първо действат после мислят, ще си създавам подобни проблеми и не само на мен, а и на останалите потребители на форума!

ПП. GGbit.info си е GGbit.info и с годините сме си изградили някакво име, крайно несериозно е дори да си помисля че заради няколко бамбучанеца ще... 16.gif

Не заради тези индивиди. Защото форумът не е локално форумче с 99% потребители на ггбит.нет (каквото беше в началото) за да носи името на доставчика, а се посещава от хора от цяла България че и чужбина. Ти все говориш за някакво разрастване и конкуренция на калдата и т.н. - ами една от стъпките на такова израстване е да се откъсне от тази черупка. С този клиширан наизустен лаф за изграденото име нали се сещаш, че сам си противоречиш. wink.gif ггбит.инфо е детско и смешно и всеки външен човек го свързва с доставчика - това ако не го осъзнаваш трябва да си дълбоко потопен в твой собствен илюзорен свят. Ама ти най-добре си знаеш какви са ти идеите за форума - само че трябва да се осмислят и странични фактори като този. Айде Умната, а на мен Русата. wink.gif

+Quote Post
The Shaman
коментар Feb 3 2007, 19:23
Коментар #17

S.t.a.l.k.e.r.

ggbit е Gb...гигабайт...Аз с това го свързвам незнам какво сте се размрънкали.Гигабайт,мегабайт...т.н.Не виждам форумът да има и някакви проблеми ?!?! Нали при проблеми се правят промени или греша ?!?!

+Quote Post
vIkToRsHeFa
коментар Feb 5 2007, 11:57
Коментар #18

Цитат(kamen @ Feb 3 2007, 19:10) *
Не заради тези индивиди. Защото форумът не е локално форумче с 99% потребители на ггбит.нет (каквото беше в началото) за да носи името на доставчика, а се посещава от хора от цяла България че и чужбина. Ти все говориш за някакво разрастване и конкуренция на калдата и т.н. - ами една от стъпките на такова израстване е да се откъсне от тази черупка. С този клиширан наизустен лаф за изграденото име нали се сещаш, че сам си противоречиш. wink.gif ггбит.инфо е детско и смешно и всеки външен човек го свързва с доставчика - това ако не го осъзнаваш трябва да си дълбоко потопен в твой собствен илюзорен свят. Ама ти най-добре си знаеш какви са ти идеите за форума - само че трябва да се осмислят и странични фактори като този. Айде Умната, а на мен Русата. wink.gif

Допълнителният умисъл за избирането на този домейн беше гигабит(GGbit) информация(info) което си е повече от на място. Тогава обмислях даже Gigabyte.info и подобни но самата лексика на подобни думи и изписването им е малко по-сложна и се спрях на това(още повече че останалите бяха заети) и домейна си стои повече от на място. blush.gif

+Quote Post
_d5
коментар Feb 22 2007, 17:21
Коментар #19

Потребител

Група: Редовни
Коментари: 104
Регнат: 11-March 06

Искам да се извиня на екипа на форума за поста си ( http://ggbit.info/forum/index.php?showtopic=18421 ). Не бях запознат с факта, че това не е форума на хора ползуващи услугите на въпросната компания.

Още веднъж се извинявам!

+Quote Post
the_mouse
коментар Feb 22 2007, 17:47
Коментар #20

Цитат(kamen @ Feb 3 2007, 19:10) *
Цитат(the_mouse @ Jan 23 2007, 19:30) *
за редовните потребители името ggbit.info (заедно с .info) от край време се е превърнало за нарицателно на нещо съвсем друго и нещо съвсем различно от интернет доставчик в Пловдив.

+Quote Post

2 страници V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

- Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!! Олекотена версия

Сега е: 18th October 2019 - 10:20